Vyvracíme časté mýty zákazníků o šetření energiemi 1.díl

Mezi lidmi se často šíří řada polopravd a omylů o šetření energiemi. Konkrétně plynem. Dnes vám vyvrátíme a vysvětlíme si...
Vyvracíme časté mýty zákazníků o šetření energiemi 1.díl

Mezi lidmi se často šíří řada polopravd a omylů o šetření energiemi. Konkrétně plynem. Dnes vám vyvrátíme a vysvětlíme si nejčastější mýty o topení a úspoře na plynu.

Pokud topíte a vaříte na plynu, jistě vás budou zajímat způsoby, jak lze ušetřit nějakou tu korunu na pravidelných fakturách za energie. Některé “ověřené způsoby našich babiček”, ale mohou naopak paradoxně vést k vyšší spotřebě.

Mýty o vytápění

Snížením teploty moc neušetříte
To není tak docela pravda. Podle the World Health Organization je optimální teplota v domácnosti 21 stupňů (záleží na pokoji). Pokud ovšem jednoduše celoročně snížíme teplotu o jeden stupeň, očekávaná úspora může být až 10 %.

Většina tepla uniká okny
Toto ve většině případů nemusí být pravda. Záleží zde na mnoha faktorech, ale u některých budov dochází až 35% ztrátě tepla skrz neizolované stěny. Zatímco okny se ztrácí pouze 10 %.

Po zimě se musí vypustit voda z radiátorů
Radiátory, alespoň ty novější, se vyrábí z extrémně odolných materiálů a jsou designovány, aby zachovávaly těsnost, i když jsou napuštěny vodou. Vypuštěním vody z radiátoru může dojít k oxidaci a následné korozi. Když je pak zase napustíte, voda se dostane do prasklin, kde dále přispívá ke korozi.

Při odchodu z domu vypněte topení
Zde záleží na tom, jak dobře máte izolovaný byt nebo dům. Pokud vám uniká jen minimální množství tepla, můžete mít topení vypnuté, když nejste doma nebo dokonce i v noci. V opačném případě je výhodnější udržovat v domě konstantní teplotu. Je to levnější, než denně vytápět zcela vychladlou domácnost.

Vážení zákazníci a partneři společnosti EREP Energie,


v souladu s naším neustálým závazkem inovovat a poskytovat Vám co nejlepší služby, jsme provedli strategické přeorganizování našich služeb a specializací.


Společnost EREP Energie bude od nynějška specializována výhradně na podniky a firemní klientelu. Jsme hrdi na naše odborné znalosti a kompetence v oblasti energetiky a chceme se plně soustředit na řešení, která nejlépe vyhovují potřebám a cílům firem.


Všichni naši stávající zákazníci, a sice domácnosti a fyzické osoby, budou obsluhováni novou platformou – Domácnost bez starostí. Ta je koncipována tak, aby co nejvíce vyhovovala individuálním potřebám a požadavkům domácností a nabízela řešení šité na míru pro každou rodinu.


Závazek kvality a péče o Vás zůstává nezměněn. Ujišťujeme Vás, že budete i nadále obdržovat stejný standard služeb, na který jste u nás zvyklí. Vaše jistota a spokojenost v oblasti energetiky je pro nás klíčová.


Pokud jste domácnost nebo fyzická osoba a máte zájem o naše služby, prosím, navštivte webové stránky https://www.domacnost-bez-starosti.cz pro více informací.


Oceňujeme Vaši důvěru a věříme, že tato nová struktura nám umožní ještě lépe reagovat na Vaše potřeby a očekávání.


Váš tým EREP Energie